Ráncoló használata
A függönyt a “ráncolóval”, más néven “behúzó szalaggal” húzzuk össze a karnis szélességének megfelelő méretre.
Így függönyünk szépen, egyenletesen lesz ráncolt lesz, felhelyezése lényegesen egyszerűbb és gyorsabb lesz, mint a hagyományos, “csipeszes” ráncképzéssel.
A ráncoló szalag zsinórját meghúzva függönyünk szinte magától redőződik az adott szalag mintázatának megfelelően. Az összehúzott ráncoló szalag fülecskéibe akaszthatjuk a felfüggesztő horgokat, görgőket, de az így összehúzott függönyt a hagyományos csipeszekkel is felhelyezhetjük.
Függönyünknek akkor “szép az esése”, ha a karnis méretének legalább dupláját tesszük ablakunkra. Vegyük figyelembe a ráncoló kiválasztásánál, hogy a nagy mennyiségű fényt áteresztő organza függönyök még elegánsabbak, ha a karnis méretének két és fél, illetve háromszorosát varrjuk meg ablakunkra. (Ráncsűrűség: 1,5x 2x 2,5x 3x)
Ráncolóink vagy fehér alapanyagból, vagy átlátszó muszlinból készültek. Mindkét típus felvarrható minden függönyre, de organza függönyök esetén elsősorban a muszlin ráncolót ajánljuk.
A ráncoló összehúzása:
- Ellenőrizzük hogy a ráncolózsinór vége csomózással le van-e zárva. (A csomó azért szükséges, hogy a zsinór ne szaladhasson bele a behúzószalagba)
- Fogjuk meg a zsinór végét, s a függönyt a másik kezünk segítségével ráncoljuk be.
- A ráncolóval összehúzott függöny mérete egyezzen meg a karnis méretével.
- A megfelelő méret elérése után kössük el a zsinórt, és igazítsuk egyenletesre a ráncokat.
- A rácolón található “fülecskékbe” körülbelül 8-10 centiméterenként akasszuk bele a horgokat, vagy görgős kampókat, amelyek segítségével függönyünket a függönytartóra szerelhetjük
No Comments